Top

ЗАПОВІТИ

Будь-яка фізична особа з повною цивільною дієздатністю має право виразити своє волевиявлення стосовно питань, які підлягатимуть врегулюванню після її смерті, або ж, як визначає норма закону, видати особисте розпорядження, шляхом складання заповіту.

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАПОВІТУ ПОТРІБНО ЗНАТИ:

  • скласти заповіт можливо тільки особисто, вчинення заповіту через представника не допускається
  • заповідач на момент складання заповіту повинен мати повну цивільну дієздатність
  • заповіт складається виключно у письмовій формі
  • заповіт підписується особисто заповідачем (за винятком випадків, коли заповідач не може особисто підписати заповіт, - у такому разі застосовується спеціальна процедура, визначена законом)
  • заповіт має бути посвідчений нотаріусом або іншими посадовими, службовими особами, визначеними законодавством
  • зміст заповіту не повинен суперечити вимогам законодавства

Законодавством передбачена також можливість складення таких специфічних варіантів заповітів, як:

ЗАПОВІТ ПОДРУЖЖЯ

Такий заповіт передбачає складення його подружжям спільно щодо майна, яке належить такому подружжю на праві спільної сумісної власності. Важливо знати, що при житті дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.

ЗАПОВІТ З УМОВОЮ

У такому заповіті виникнення права на спадкування обумовлюється наявністю певної визначеної заповідачем умови, яка має існувати на час відкриття спадщини. Така умова не повинна суперечити закону чи моральним принципам, що існують у суспільстві.

СЕКРЕТНИЙ ЗАПОВІТ

Такий заповіт подається нотаріусу заповідачем у заклеєному конверті, на якому заповідач проставляє свій підпис. Зміст цього заповіту стає відомим лише після смерті заповідача. Нотаріус, одержавши інформацію про відкриття спадщини, призначає день оголошення змісту заповіту, про що він повідомляє членів сім'ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації. І лише при дотриманні законодавчо встановленої процедури – у присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст

  • Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт, внести до заповіту зміни, а також скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.
  • Таємниця заповіту охороняється законом, незалежно від його виду та особливостей, тому будь-які відомості щодо факту складення заповіту, його змісту, скасування або зміни не можуть розголошуватись до відкриття спадщини.

За лічені хвилини Ви можете отримати вичерпну консультацію з усіх питань, що стосуються посвідчення заповіту, дізнатися ціну нотаріальної дії та уточнити будь-які деталі, що Вас цікавлять.

Звернутись за консультацією: +38 067 942 37 45